Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Výstavy

     První výstava, kterou jsme absolvovali, byla Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích na podzim roku 2008. Nebyli jsme přihlášeni, šli jsme jen "obhlídnout" situaci, abychom měli představu, jak na to. AUO tam byli tenkrát vystavováni v hale, což nás nezaujalo, ale na další výstavu už jsme Adélku přihlásili.

 

 

     Naše první absolvovaná Mezinárodní výstava se konala 25.4.2009 také v Českých Budějovicích. Adélku jsem přihlásila do mezitřídy. Zde jsem poprvé poznala paní Hodovou, její dceru Lindu a také naší stálou "soupeřku" Heartside Happy Message. Nemusím snad dodávat, že Happy s Lindou byly vždy lepší smiley. Happy se poté stala světovou vítězkou (World Winner) v roce 2009.

Rozhodčí pan Karel Hořák byl poměrně shovívavý, i když musím říct, že se nám to s Adélkou napoprvé docela povedlo. Asi jsme měli štěstí začátečníka. Ocenil nás známkou Výborná 2 a titulem res. CAC.

Posudek: 16 měs. fena, dobrá hlava vyjadřující pohlaví, správné oko i ucho, úbytek pigmentu na nosní houbě, dobrá kostra, odpovídající hrudník, mírně přestavěná záď, skus nůžkový, plnochrupá.

     8.5.2009 následovala velmi důležitá Klubová výstava v Maldé Boleslavi. Rozhodčí Anna Kochan z Polska byla velmi milá. Tato výstava se nám absolutně nepovedla sad, při klusání  v kruhu se mi Adélka vyvlékla z výstavního vodítka. Budiž jí řečeno ke cti, že na volno klusala krásně vedle mně. Ale ta ostuda............ Výstava v hale se také podepsala na naší nervozitě - Ada byla vyděšená z podivných zvuků. Měli jsme obrovské štěstí, že Happy byla přihlášena do třídy mladých.

Získali jsme zde titul nejcennější: Výborná 1, CAC.

Posudek: dobře stavěná fenka, silná kostra, výborný tvar hlavy i uší, správný hrudník, končetiny bez nedostatků, výborná mechanika pohybu, výborné osrstění.

     Další, tentokrát Národní výstava, se konala 13.6.2009 v Klatovech. Počasí bylo nádherné, ale byla jsem velmi nervózní, protože jsem musela z Klatov stihnout do 12 hodin dorazit na zkoušku v Českých Budějovicích. Přesto jsem chtěla s Adélkou výstavu absolvovat - musím se přiznat, že mně vystavování  ohromně bavilo.

     Rozhodčí Petr Řehánek byl přísný. Opět jsme soutěžily s Happy a Lindou, takže šance na vítězství byly nulové. Známka Výborná 2 byla super, jen res. CAC nám pan rozhodčí bohužel neudělil za mé chyby v předvádění sad. Při klusání totiž Adélka cítila moji nervozitu (potřebovala jsem rychle odjet) a tak cválala jako koník. - zkrátka byla taky moc rychlá. Ach jo...... Zkoušku jsem stihla, dorazila jsem do ČB ve 12,10 hodin. Ale byly to nervy.

Posudek: 18 měs. fena, odpovídá věku, hlava správně modelovaná, nůžkový skus, neúplná pigmentace nosní houby, uši správně nasazené, mírně odstávající, prostorný hrudník, rovná hřbetní linie, úhlení končetin v pořádku, temperamentní pohyb.

     Výstavy mně začaly bavit - nejen adrenalin, zda se nám to povede, ale také setkání s majiteli jiných ausínků. Pravda, někteří byli nepříjemní a znepříjemňovali to ostatním, ale s těmi rozumnými jsme se jim jen smáli. Česká národní výstava psů v Mladé Boleslavi 18.7.2009 byla velkou školou trpělivosti - australáci přišli na řadu až po všech typech belgických ovčáků, takže na nás řada přišla až hluboko po poledni.

     Posuzovala česká rozhodčí Eva Hájková. Tentokráte jsme nesoupeřili s Happy a Lindou Hodovou, ale se slečnou Smetanovou, která se také profesionálně zabývá předvedením psů na výstavách. Výsledek Výborná 2, res. CAC, mně potěšil.

Posudek: 18 měs. elegantní fenka, lehce delšího formátu, pěkná hlava s typickým okem a uchem, korektní chrup i skus, správná linie krku a hřbetu, korektní hrudník, volné lokty, korektní úhlení.

     Neméně zajímavou zkušeností byla Mezinárodní výstava psů konaná 29.8.2009 v Mladé Boleslavi. Posuzovala belgická rozhodčí  Liliane De Ridder - Onghena. Již během posuzování psů se zdálo, že známkou výborná ocení pouze nejhezčího jedince v dané třídě. A také mnozí šampioni jiných výstav zde končili k velkému zklamání svých majitelů se známkou velmi dobrý. Pro změnu jsme soutěžili s Happy a Lindou smiley. Ty paní rozhodčí ocenila V1, CAC. Naše Adélka pak získala podle předchozího scénáře známku Velmi dobrá.

Posudek: přesně ho přepíšu, ale moc si v něm nepočtu frown a taky mám pocit, že nikdo na výstavě netlumočil...... 21 months, scisscors bite, maximum langht of mussle, nose pigmant needs to complete urgently, rather rounded eyes, poor shoulder angulation, needs to body up, rther sloping croup, well muscled rear, a low attitude in moving around.

     Zdá se, že jsme se řídili heslem: Každý měsíc jedna výstava.....cheeky. Jako další následovala 19.9.2009 Speciální a krajská výstava KCHMPP, opět pro změnu v Mladé Boleslavi. Rozhodčí Branko Milenkovič  z Chorvatska byl vysoký, štíhlý, distingovaný pán bez jakékoli mimiky. Adélku ocenil známkou Výborná 2, bez titulu - res. CAC nám tedy neudělil - ani nevím proč, nějak to nezdůvodnil ani na přímý dotaz. Jo a jen tak mimochodem, opět jsme soutěžili s Happy a Lindou. A také jsme na této výstavě poznali otce našich štěňátek - Vilíka.........

Posudek: opět v angličtině, ach ne frown..... 22 months old female, correct head, nose can be a little shorter, correct neck, correct back, coat can be richer, especially on the neck.

     Ať hledám, jak hledám, z této výstavy nemáme ani jedinou fotografii. No, musím říct, že už manžela nebavilo dělat šoféra a pořád někde čekat a případně fotit stále totéž dokola.

     Proto poslední výstava, které jsme se zúčastnili, byla blíže domovu: Mezinárodní výstava 24.10.2009 v Českých Budějovicích. Tentokrát jsme jeli na výlet celá rodina s babičkou a kluky. Takže nervozita, aby vše proběhlo hladce, byla samozřejmě větší.

     Pana rozhodčího Petra Řehánka jsme znali již z Klatov. Tentokrát pochválil naše předvedení - zlepšili jsme se, ale stačilo to "jen" na známku Výborná 3. První byla  - jak jinak - Happy s Lindou, druhá pak fenka předváděná slečnou Smetanovou. No jo, profesionálky prostě neporazíme, a tak manžel rozhodl o "ukončení" naší výstavní kariéry. Alespoň prozatím......

Posudek: 22 měs. fena, m. r., nůž. skus, uši sp. n. i ne, výb. krční linie, prost. hr., méně výr. před., vý hř., úhlení v pořádku konč., prav. temp. pohyb. Kdo z Vás to přečte, je dobrý.........mám pocit, že to psali v šifrách smiley.

A tohle je jediná fotografie:

TOPlist